Новости

Причини розряду акумуляторної батареї в авто

Акумуляторна батарея потребує догляду, який на ділі дуже нескладний, не вимагає великих витрат часу, але допомагає при цьому уникнути істотних фінансових втрат.

Власне, основні заходи з обслуговування акумуляторної батареї в більшій мірі випливають з причин, що викликають її систематичний розряд. Найбільше навантаження лягає на акумулятор в моменти запуску двигуна, особливо в холодну пору року.

Невідрегульовані системи запалення і живлення можуть стати причинами того, що мотор не вдасться завести з першої-другої спроби. В такому випадку кожна наступна подача харчування на стартер буде приводити до все більш глибокого розряду акумуляторної батареї. При інтенсивному режимі експлуатації і відсутності несправностей в бортової електромережі акумулятор поступово відновлює рівень заряду. Навіть якщо не використовувати зовнішній зарядний пристрій, цей показник в якісній батареї може стабільно підтримуватися в межах 80-90% від максимального значення протягом досить тривалого часу.

Однак існує ще одна досить поширена причина втрати заряду акумулятором — витоку в бортовий електричного кола, зокрема — через високовольтні дроти. На них лягає найбільше навантаження, відповідно, від їх якості багато в чому залежить і робота всієї системи енергопостачання двигуна. Цілком можливі дефекти на різних ділянках решті проводки, в клемних колодках, в перемикачах і т.п. Якщо повністю заряджений з вечора і встановлений на автомобіль акумулятор до ранку помітно знизив свої параметри, то замикання в електроланцюзі — одна з цілком ймовірних причин його розряду.

Причиною порушення нормальної роботи акумуляторної батареї можуть стати окислилися клеми і забруднена поверхня батареї. Пил, змішана з маслом, кислотою, вологою — відмінний провідник електрики, і сприяють прискореному саморазряду акумулятора.

Постійний розряд акумуляторної батареї буде відбуватися при порушенні режиму роботи генератора або реле-регулятора. Причому, в даному випадку так само шкідливий, як і недозаряд батареї, так і перезаряд. Так, якщо зарядна напруга становить менше 13, 8 В, батарею практично неможливо зарядити до необхідного рівня навіть при інтенсивному режимі руху, в результаті показник її заряду постійно зменшується. Особливо помітним стане це в зимовий час. Якщо ж зарядна напруга перевищує 14, 5 В, значно збільшується швидкість відбуваються в акумуляторі хімічних реакцій, а саме — розкладання електроліту на водень і кисень. В результаті дуже швидко знижується рівень електроліту в кожній з комірок акумуляторної батареї, активно відбувається процес корозії токоотводящий елементів. Тривалий перезаряд батареї може навіть призвести до її вибуху!

Використання значної кількості додаткових споживачів енергії також підвищує ймовірність систематичного підвищеного розряду акумулятора — це може бути підігрів крісел, масажні накидки, холодильник, протитуманні фари та ін. Використання подібних аксесуарів слід обмежити особливо при непрацюючому (або працює на холостих обертах) двигуні. Поєднання всіх параметрів електричного кола (потужність генератора, ємність акумуляторної батареї) розраховане виробниками, виходячи з показників споживання струму штатними приладами, і додаткове навантаження викличе постійну підвищену віддачу енергії саме акумулятором.

Крім того, досить швидко акумулятор може розряджатися в результаті руйнування пластин всередині осередків або сепаратора, що розділяє пластини. Ну і, звичайно, окислення пластин, неминуче в процесі експлуатації будь-якої акумуляторної батареї, призводить до значного зниження токопроводной і поступового погіршення всіх показників акумуляторної батареї. У даних ситуаціях іншого виходу, крім заміни батареї, немає.

Таким чином, дотримання нескладних правил догляду за акумулятором, а саме:

  • регулярна перевірка рівня електроліту і його щільності (в акумуляторною батареї — показника напруги розімкнутого ланцюга);
  • підтримання поверхні батареї і токовиводящіх клем в чистоті;
  • регулярний дозаряд акумуляторної батареї за допомогою зовнішнього зарядного пристрою;
  • дотримання правил експлуатації батареї, зазначені виробником допоможуть значно продовжити термін служби батареї і убезпечити Вас від неприємних сюрпризів.